AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
17.3.2020

Hejtman jednal se zástupci nemocnic o nonstop pohotovosti v uzavřené zóně. Řešilo se i pivo

OLOMOUCKÝ KRAJ

Se zástupci všech nemocnic v Olomouckém kraji se v úterý 17. března sešel hejtman Ladislav Okleštěk. Společně řešili zavedení nepřetržité lékařské pohotovostní služby pro děti i dospělé na území Litovelska a Uničovska, kde od pondělního rána platí karanténní opatření.

Lidé musí mít možnost dostat se v případě potřeby k lékařské péči. Zřízení nonstop pohotovosti pro děti i dospělé je krokem, který jim to umožní. Kraj teď bude řešit všechny potřebné detaily tak, aby pohotovost na Litovelsku a Uničovsku mohla začít co nejdříve fungovat,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Vedení kraje navíc požádalo starosty měst, v nichž sídlí nemocnice, aby otevřeli mateřské školy pro děti například zdravotníků, policistů nebo záchranářů. Opatření by se týkalo dětí do deseti let. Volné kapacity už nabídla všechna větší města v kraji.

Potřebujeme, aby ti, kteří pomáhají v první linii, mohli v klidu pracovat. Proto jsme zajistili, aby měli možnost umístit děti do školek v místě svého zaměstnání. Během dneška budeme vědět, kolik lékařů a zdravotníků má o tuto péči zájem,“ uvedl hejtman.

Zástupci nemocnic diskutovali s hejtmanem také o rozdělení sad, s jejichž pomocí jsou lidem s podezřením na nový koronavirus odebírány vzorky. Výsledkem je dohoda, na jejímž základě budou v současné době dostatečným počtem testerů vybaveny všechny nemocnice.

Po jednání se zástupci nemocnic se odpoledne sešla operační skupina Krizového štábu Olomouckého kraje. Jeho členové mimo jiné řešili dílčí problémy v souvislosti s povolením pohybu osob a zboží do uzavřené zóny na Litovelsku a Uničovsku. „Starosti nám dělá hlavně to, že některé firmy nezajistí u hygieniků povolení k vjezdu pro své šoféry. Dohodli jsme se proto na systému, jak co nejméně zdržovat zásobování a přitom neohrozit smysl karantény. Také jsme vyjednávali možnost odvozu vyrobeného zboží nebo produktů, například piva z místního pivovaru,“ popisuje hejtman Okleštěk. 

 

Autor / zdroj: Eva Knajblová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacie

Post

Promítání, červený koberec i fototapeta. Do Hvězdy se přemístí Karlovarský filmový festival

Červený koberec natažený před promítacím sálem, focení u tapety s filmovým motivem, bohatá nabídka filmů. Tak to bude od 3. do 11. července vypadat v 

Post

Studenti mohou na zkušenou do zahraničí. Kraj jim přispěje na pobyt

Dotaci na studijní pobyt v zahraničí mohou získat studenti středních, vyšších odborných a vybraných vysokých škol, kteří mají trvalý pobyt na území Ol

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě