AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
28.3.2018

Tři místní části Přerova budou mít u silnice radary

PŘEROV

Radary, měřící rychlost projíždějících aut, budou ještě letos nainstalovány ve třech místních částech města Přerova – v Lověšicích, Lýskách a Kozlovicích. O měření rozhodli vloni v srpnu svým hlasováním zastupitelé. Radní pak na svém posledním březnovém jednání schválili dodavatele měřičů. Na vědomí vzali i to, že bude třeba magistrát posílit o sedm zaměstnanců, kteří se budou zabývat přestupky – a další pracovní místo pak vznikne u městské policie.

„Schválili jsme dodávku radarového měřiče Ramer10P včetně čtyř skříní a softwaru na zpracování přestupků, jehož pořízení přijde na 2 miliony 272 tisíc korun. Systém je opatřený modulem, který umožňuje rozpoznat registrační značky vozidel, měření je možno provádět v obou směrech,“ řekl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek. Jak dále uvedl, systém umožní samostatné zpracování oznámených přestupků – čili lustraci provozovatele vozidla v centrálním registru vozidel, ověření osoby v registru obyvatel, zpracování výzvy a její odeslání hybridní poštou, evidenci předepsaných plateb a kontrolu jejich úhrady, systém zvládne i nutné propojení na další software, který magistrát při vyřizování přestupků využívá. „Tímto technickým zabezpečením, ve spojení s nově přijatými pracovníky, by nemělo dojít k zahlcení systému tak, že bychom nebyli schopni dodržet zákonem stanovené lhůty. Předpokládáme, že budeme mít ke zpracování 150 oznámení denně, což dělá 3 tisíce přestupků měsíčně,“ dodala Jitka Kočicová z přerovského magistrátu. Vybraný systém konzultovali úředníci i s pracovníky měst Hranice a Valašské Meziříčí, kteří už s ním mají zkušenosti. Zamlouvalo se jim i to, že je zvolený stacionární měřič odolný proti vandalismu, má dvouplášťové neprůstřelné provedení a umožňuje bezobslužný, plně automatický provoz.

Jak už dříve personální oddělení přerovského magistrátu avizovalo, v souvislosti se zavedením radarového měření rychlosti bude třeba přijmout do pracovního poměru osm nových zaměstnanců. Výběrové řízení už bylo následující den po rozhodnutí městské rady - tedy v pátek 23. března - vyvěšeno na webových stránkách města. „Problematikou přestupků, v souvislosti s radarovým měřením, se bude zabývat šest nových úředníků z odboru evidenčních správních služeb, jeden úředník posílí odbor ekonomiky a přijmout bude třeba i jednoho pracovníka městské policie,“ konstatoval vedoucí personálního oddělení přerovského magistrátu Radek Kuchta. Mzdové náklady na sedm úředníků magistrátu vyjdou městskou kasu na půl roku na částku 2 a půl milionu korun, technika a vybavení kanceláří přijde jednorázově asi na milion korun.

S návrhem na měření rychlosti přišel jako první Výbor pro místní části. Podle jeho předsedy - zastupitele Radka Pospíšilíka - je respekt řidičů k dopravnímu značení v uvedených lokalitách malý. „Dopravní omezení rychlosti na silnici u Lověšic řidiči respektovali sotva dva měsíce. Během ledna a února už značku přehlíželi a překračovali rychlost. Mnohdy se ani nesnaží sundat nohu z plynu a jedou po 4 proudové silnici, jako by tam žádná křižovatka nebyla. Právě na tomto úseku u Lověšic se staly v posledních deseti týdnech dvě smrtelné nehody – víc netřeba dodávat,“ reagoval Radek Pospíšilík, který inicioval pořízení radarů.

Autor / zdroj: Bc. Lenka Chalupová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mladá žena opakovaně zneužívá linku tísňového volání

Zhruba od poloviny srpna loňského roku prověřovali policisté na dvě desítky oznámení přijatých na lince tísňového volání, ve kterých různí oznamovatel

Post

Mobilní Rozhlas hlásí, že začíná informovat Přerovany

Od prvního dubnového dne mohou Přerované dostávat ty nejčerstvější informace přímo do svých chytrých mobilů nebo mailových schránek.

Post

Nový postup prací v Olomouci bude šetrnější k okolní zástavbě

Při výstavbě protipovodňové ochrany Olomouce zvolí Povodí Moravy nový postup prací. Nový postup bude šetrnější k okolním domům a širší průměr pilot lé

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA