AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
4.1.2019

U Přáslavic vyteklo z havarované cisterny mléko

PŘÁSLAVICE

U Přáslavic na přivaděči na dálnici D 35 v pátek ráno havaroval kamion, který převážel mléko. Cisterna sjela do příkopu a převážené mléko z ní částečně uniklo.

V pátek 4. ledna 2019 byla v 5:29 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda kamionu, který převážel mléko na přivaděči na dálnici D 35 u obce Přáslavice (exit 281). 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, kteří po příjezdu zjistili, že se jedná o nehodu cisterny s návěsem, která převážela mléko. Cisterna sjela do příkopu a převážené mléko z ní částečně uniklo. Hasiči zajistili havarovanou cisternu proti vzniku požáru a zjišťovali, kolik mléka z cisterny a návěsu přesně uniklo. Podle dostupných informací by to mělo být asi 15 kubíků (polovina převáženého nákladu). Při nehodě byl zraněn řidič, kterého zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice.

V současné chvíli (stav k 7:30 hodině) se obě jednotky hasičů vrátily zpět na své základny a čeká se na příjezd pracovníků životního prostředí a majitele firmy, kteří budou rohodovat o dalším postupu. Silnice (dálniční přivaděč) je ve směru Ostrava - Olomouc uzavřen, v obráceném směru je průjezdný jeden jízdní pruh.

Situaci stále sledujeme a budeme vás informovat.

Autor / zdroj: Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Mladá žena opakovaně zneužívá linku tísňového volání

Zhruba od poloviny srpna loňského roku prověřovali policisté na dvě desítky oznámení přijatých na lince tísňového volání, ve kterých různí oznamovatel

Post

Mobilní Rozhlas hlásí, že začíná informovat Přerovany

Od prvního dubnového dne mohou Přerované dostávat ty nejčerstvější informace přímo do svých chytrých mobilů nebo mailových schránek.

Post

Nový postup prací v Olomouci bude šetrnější k okolní zástavbě

Při výstavbě protipovodňové ochrany Olomouce zvolí Povodí Moravy nový postup prací. Nový postup bude šetrnější k okolním domům a širší průměr pilot lé

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA