AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Dopravní nehoda mezi Zábřehem a Postřelmovem.
Dopravní nehoda mezi Zábřehem a Postřelmovem.
3.8.2020

Víkendové nehody na Šumpersku se neobešly bez zranění

Šumpersko

Pět lehce zraněných cestujících si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v sobotu 1. srpna krátce před druhou hodinou odpoledne v Libině.

Podle prvotního šetření za nehodou stála nepozornost řidičky vozu Kia Carens, která se snažila upravit teplotu ve voze a přitom přehlédla a nestačila včas zareagovat na řidiče vozu Hyundai, majícího v úmyslu odbočit vlevo na místní komunikaci.

Při nehodě se lehce zranili nejen oba řidiči, ale také další tři cestující. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škodu způsobenou na vozidlech policisté předběžně vyčíslili na tři sta tisíc korun.  

Lehká zranění si vyžádala také dopravní nehoda dvou osobních vozidel, k níž došlo téhož dne krátce po šesté hodině večer na silnici mezi Zábřehem a Postřelmovem. Ke kolizi došlo ve chvíli, kdy řidič Toyoty jedoucí ve směru za Postřelmov začal předjíždět a přitom se střetl s Fábií, jejíž řidička odbočovala vlevo na místo ležící mimo komunikaci. Po střetu sjel řidič Toyoty vlevo do příkopu, kde jeho jízda skončila nárazem do stromu.

Při nehodě se tři cestující z tohoto vozidla lehce zranili a záchranáři je přepravili k ošetření do nemocnice.

Případné ovlivnění alkoholem u obou řidičů vyloučily provedené dechové zkoušky. Způsobenou škodu policisté vyčíslili na 210 tisíc korun. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jakož i míra zavinění obou účastníků, jsou předmětem dalšího šetření.

Autor / zdroj: Jiřina Vybíhalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Pardubice uspěly v celorepublikovém srovnání výzkumu Město pro byznys, před Prostějovem a Hradcem

Statutární město Pardubice exceluje v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. V obou těchto hlavních kategoriích výzkumu zabodovalo v rá

Post

Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

Hejtmanství se připravuje na obnovení veřejné hromadné dopravy. Ta byla částečně omezena kvůli zavřeným školám. Do běžného režimu se mají spoje Integr

Post

Fakultní nemocnice Olomouc zavádí povinné rezervace na vyšetření covid-19 i pro indikované pacienty

Zajistit plynulý průběh odběru vzorků pro vyšetření COVID-19. To je hlavní důvod, proč Fakultní nemocnice Olomouc zavádí již od středy 21. 10. 2020 po

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě