AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.7.2017

Na Šumpersku unikl při nehodě formaldehyd

MALÁ MORAVA

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděly ve středu k úniku nebezpečné látky Formaldehydu po dopravní nehodě dodávky. Tísňová linka HZS Olomouckého kraje byla o události informována krátce před desátou hodinou dopoledne s upřesněním pádu velkokapacitního barelu (1000 litrů) s viditelným únikem do příkopu za obcí Vlaské (Malá Morava) na Šumpersku.

K místu ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Šumperk, včetně speciálu na likvidaci chemických, nebezpečných látek za posílení profesionální jednotkou mezikrajské výpomoci stanice Králíky a také dobrovolných hasičů nedalekých Hanušovic.

Hasiči po svém příjezdu provedli zamezení úniku nebezpečné látky a likvidaci uniklé části pomocí sorbentu, jednalo se o množství které bezprostředně neohrožovalo okolí a zasažení zeminy na místě hasiči konzultovali ze zástupci životního prostředí. Po příjezdu náhradního vozidla pro přepravu s novou nádrží jednotka provedla přečerpání nebezpečné látky a místo události bylo krátce před 17 hodinou předáno Policii ČR.

Autor / zdroj: Zdeněk Hošák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Případ poškození 11 hrobů byl objasněn v krátkém čase

Policisté obvodního oddělení Lutín objasnili v krátkém čase, v rozmezí dvou dnů, poškození 11 hrobů na místním hřbitově ve Slatinicích.

Post

Po vloupání do chaty se policistům pokusil ujet na kole

Podezřelý muž přebýval v cizí chatě. Když zjistil, že chatovou oblastí procházejí v rámci preventivní činnosti policisté, pokusil se jim nepozorovaně

Post

O mezinárodní soutěž Blues Aperitiv je velký zájem

Také letos se mohli bluesmani přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast na Blues Alive.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA