AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.7.2017

Na Šumpersku unikl při nehodě formaldehyd

MALÁ MORAVA

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděly ve středu k úniku nebezpečné látky Formaldehydu po dopravní nehodě dodávky. Tísňová linka HZS Olomouckého kraje byla o události informována krátce před desátou hodinou dopoledne s upřesněním pádu velkokapacitního barelu (1000 litrů) s viditelným únikem do příkopu za obcí Vlaské (Malá Morava) na Šumpersku.

K místu ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Šumperk, včetně speciálu na likvidaci chemických, nebezpečných látek za posílení profesionální jednotkou mezikrajské výpomoci stanice Králíky a také dobrovolných hasičů nedalekých Hanušovic.

Hasiči po svém příjezdu provedli zamezení úniku nebezpečné látky a likvidaci uniklé části pomocí sorbentu, jednalo se o množství které bezprostředně neohrožovalo okolí a zasažení zeminy na místě hasiči konzultovali ze zástupci životního prostředí. Po příjezdu náhradního vozidla pro přepravu s novou nádrží jednotka provedla přečerpání nebezpečné látky a místo události bylo krátce před 17 hodinou předáno Policii ČR.

Autor / zdroj: Zdeněk Hošák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Po nehodě cyklista nadýchal tři promile

V pátek před devátou hodinou došlo na cyklostezce od obce Smržice k městu Prostějovu k havárii sedmatřicetiletého cyklisty. Při následné dechové zkou

Post

Dopravní nehoda s lehkým zraněním

V neděli v 13:30 hodin došlo v křižovatce komunikací mezi obcemi Plumlov, Ohrozim a Prostějov k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle prvotníh

Post

Prostějov těsně podlehl Přerovu

Vyrovnané utkání, dramatická koncovka, skvělý tlak v závěru, výhoda 6 na 4. Ani to, bohužel, nestačilo Jestřábům, aby porazili HC Zubr Přerov.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz

REKLAMA