AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis:
14.10.2018

Olomoucký kraj opravil dílny strojírenské školy v Lutíně

LUTÍN

Budoucí nástrojaři, obráběči kovů i zámečníci ze Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně mají nové dílny pro výuku praxe. Náklady na modernizaci původních prostor a nákup nových strojů přesáhly sto miliónů korun. Více než polovinu hradil Olomoucký kraj.

Objekt školních dílen se nachází v areálu firmy Sigma Lutín. Jde o jednopodlažní halu pro výuku strojírenských oborů a dvoupodlažní přístavbu, kde jsou odborné učebny. Zázemí pro studenty i zaměstnance už ale nevyhovovalo současným hygienickým ani provozním požadavkům,“ vysvětlil důvod rekonstrukce ředitel Sigmundovy střední školy strojírenské Pavel Michalík.

Ve zmodernizovaných školních dílnách přibylo sociální zařízení a šatny, které odpovídají kapacitě žáků. Celé první nadzemní podlaží je navíc bezbariérové.

Další část projektu tvořil nákup strojů pro soustružnickou, frézařskou, vrtařskou, nástrojařskou a zámečnickou dílnu a učebnu CNC,“ přiblížil rozsah nového vybavení hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Sigmundovu střední školu strojírenskou v Lutíně, která nabízí tří i čtyřleté obory vzdělávání v oblasti strojírenství, navštěvují více než čtyři stovky žáků. Historie vzniku školy sahá až do roku 1934, kdy bratři Jan a František Sigmundové založili v Lutíně strojírenské učiliště.

Autor / zdroj: Eva Knajblová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Požár rodinného domku v Hrabové

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se během čtvrtku podílelo na likvidaci požáru rodinného domku a přístaveb v obci Hrabová na Š

Post

Olomoucký kraj modernizuje důležité silnice

Léto je v Olomouckém kraji ve znamení velkých investic do dopravní infrastruktury. Hejtmanství už odstartovalo rekonstrukci cesty z Hanušovic do Staré

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA