KULTURA / Divadlo

Popis:
6.8.2018

Přes tisíc lidí už navštívilo Olomoucké shakespearovské léto

OLOMOUC

Open-air divadelní festival Olomoucké shakespearovské léto, který pořádá olomoucké Divadlo Tramtarie na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého, je přesně v polovině. Má za sebou tři úspěšná večerní představení a jednu pohádku. Během tří dnů jej navštívilo přes tisíc diváků. Další tři dny nás ještě čekají.

Festival odstartoval v pátek 3. srpna letní romantickou komedií Po stopách něžného muže v režii uměleckého šéfa divadla Vladislava Kracíka, zahájení festivalu si nenechalo ujít 380 diváků. Komedie sklidila velký ohlas, potlesky během představení a na konci ocenění diváky ve stoje. Stejný titul pak Divadlo Tramtarie odehrálo i v sobotu, kdy se pořadatelé i diváci museli vypořádat s bouřkou, která se přihnala pár minut před přestávkou.

Byl to pěkný adrenalin a zároveň ukázka krásné lidské soudržnosti. Když přišla průtrž, lidé se běželi rychle schovat, někteří se vyhoupli na jeviště a společně s herci zpívali Prší, prší. Po zhruba půl hodině déšť skončil, my jsme osušili židle a v improvizovaných technických podmínkách jsme představení dohráli.“ (Petra Němečková, ředitelka)

Nedělní večer patřil kultovnímu Kabaretu nahatý Shakespeare, který navštívilo 400 lidí, sklidil standing ovation a vyvolal obrovský ohlas. Představení navštívil i ministr kultury Antonín Staněk a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Kabaret byl úžasný, lidé padali smíchy, tleskali během představení a na konci všech 400 diváků stálo, to je krásný pocit a nejlepší ocenění naší práce.“ (Petra Němečková, ředitelka)

V sobotu odpoledne také divadlo zahrálo pro děti pohádku Princ Bajaja, na pohádku se v parném odpoledni přišlo podívat na padesát diváků.

Festivalový program pokračuje i v nadcházejících dnech. V pondělí 6.8. je na programu opět pohádka, tentokrát O pračlovíčkovi. Divadlo ji zahraje na prvním nádvoří Uměleckého centra, který skýtá stín. Začátek je v 16 hod a vstup je zdarma.

V pondělí večer pak diváky čeká repríza Kabaretu nahatý Shakespeare, opět v 19 hod. V úterý 7.8. se představí Herci Na ležáka, tedy herci Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc se svými stand-up výstupy, které si připravili speciálně pro festivalové publikum. Za Divadlo Tramtarie vystoupí Jana Posníková, Tereza Toth Čápová, Miroslav Sýkora a Lenka Jorníčková, za MDO Jan Ťoupalík, Roman Vencl, Marek Pešl a Tomáš Krejčí. A nechybí ani stálý host pořadu, kouzelník Karel Pomahač.

 Olomoucké shakespearovské léto zakončí ve středu 8. srpna ve 20 hod černá komedie Divoké historky v režii Filipa Nuckollse. Po představení ve 22 hod se bude konat projekce filmu NICO v produkci Zaparkuj Fest Univerzity Palackého Olomouc. Projekce proběhne v Bezručových sadech pod hradbami.

Program

Po 6.8. v 16:00 O pračlovíčkovi /pro děti

Po 6.8. v 19:00 Kabaret nahatý Shakespeare /kabaret

Út 7.8. v 19:00 Herci Na ležáka / stand-up

St 8.8. ve 20:00 Divoké historky / černá komedie

Vstupenky na představení lze sále koupit v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.divadlotramtarie.cz.

Omezené množství vstupenek je k dispozici i přímo na místě před představením. Areál je otevřen 45 minut před začátkem představení.

Autor / zdroj: Mgr. Petra Němečková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Harlekin – mimořádné dílo v nenapodobitelné interpretaci Karla Dohnala

Cyklus koncertů KLASIKA VIVA láká v květnu na dalšího výjimečného interpreta. Pozvání tentokrát přijal klarinetista Karel Dohnal, laureát řady významn

Post

Přerov získal dotaci na stavbu cyklopodjezdu

/ Město Přerov získalo v minulých dnech dotaci ve výši 11 milionů 340 tisíc korun na stavbu tubusu pod železniční tratí v Předmostí, jehož součástí bu

Post

Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani ne

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA