KULTURA / Umění

21.7.2015

Holandský umělec Fidge Patal se představí v Olomouci

OLOMOUC

Fidge Patal je holandský umělecký fotograf s českými kořeny pracující formou tématických projektů a ve své práci kombinuje tradiční fotografii s moderními postupy v grafice. Od 1. srpna do 25. srpna 2015 se představí v Olomouci.

Výstava 3 nejúspěšnějších projektů tohoto umělce (100 Smiles of Today, Food Crimes a Smoke and Mirrors) bude přístuná vždy od 8:00 do 16:00 v Olomouckém RCO, v sále Cassiopeia. Nnavíc se můžete těšit na zatím nejposlednější autorův projekt, Muses and Nymphs.

Muses & Nymphs

Projekt „Muses & Nymphs“ pracuje s motivem starořeckých múz v prostředí střech jedinečných olomouckých, veřejnosti obvykle nepřístupných staveb. Fotografie zachycují 9 modelek s rekvizitami ve specifckých pózách a v šatech módní návrhářky Lucie Králíkové. Jednotlivá díla jsou následně za použití speciálních technologií vytištěna na pečlivě vybrané, sušené a obroušené smrkové dřevo nejvyšší kvality ve formátech až více jak jeden metr čtverečný.

100 Smiles of Today

V rámci tohoto projektu Fidge Patal oslovil náhodné kolemjdoucí jak v Nizozemí, tak v ČR, a navázal s nimi krátký rozhovor za účelem vzbudit v nich vzpomínku na ten nejšťastnější okamžik jejich života. V momentě, kdy se rozvzpomněli a usmáli se, Fidge ten jedinečný moment zachytil na svůj fotoaparát. Vcelku 100 fotografií je vystavováno spolu s krátkými popisy zúčastněných a jejich příběhů. Na výstavě tak můžete najít sami sebe nebo úplně cizí lidi a jejich příběhy.

1. srpna v čase 17:00-22:00 proběhne vernisáž a 25. srpna v čase 17:00-22:00 dernisáž. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, občerstvení a fotografování zájemců s následným zkombinováním s grafikou a vytisknutím. Každý, kdo přispěje dobrovolným vstupným si bude moci odnést poukaz na pivo v nejstarší olomoucké studentské hospodě Vertigo a pro prvních 55 přispívajících (na vernisáži i dernisáži) je připraven také malý dárek. Na závěr, během dernisáže bude probíhat tichá aukce vystavovaných uměleckých děl.

Partnery výstavy jsou Fofrnet – poskytovatel internetových služeb, Vertigo – nejstarší studentská olomoucká hospoda a tiskárna Seritech.

Autor / zdroj: Jan Herodek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Požár rodinného domku v Hrabové

Pět jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se během čtvrtku podílelo na likvidaci požáru rodinného domku a přístaveb v obci Hrabová na Š

Post

Olomoucký kraj modernizuje důležité silnice

Léto je v Olomouckém kraji ve znamení velkých investic do dopravní infrastruktury. Hejtmanství už odstartovalo rekonstrukci cesty z Hanušovic do Staré

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA