KULTURA / Umění

21.7.2015

Holandský umělec Fidge Patal se představí v Olomouci

OLOMOUC

Fidge Patal je holandský umělecký fotograf s českými kořeny pracující formou tématických projektů a ve své práci kombinuje tradiční fotografii s moderními postupy v grafice. Od 1. srpna do 25. srpna 2015 se představí v Olomouci.

Výstava 3 nejúspěšnějších projektů tohoto umělce (100 Smiles of Today, Food Crimes a Smoke and Mirrors) bude přístuná vždy od 8:00 do 16:00 v Olomouckém RCO, v sále Cassiopeia. Nnavíc se můžete těšit na zatím nejposlednější autorův projekt, Muses and Nymphs.

Muses & Nymphs

Projekt „Muses & Nymphs“ pracuje s motivem starořeckých múz v prostředí střech jedinečných olomouckých, veřejnosti obvykle nepřístupných staveb. Fotografie zachycují 9 modelek s rekvizitami ve specifckých pózách a v šatech módní návrhářky Lucie Králíkové. Jednotlivá díla jsou následně za použití speciálních technologií vytištěna na pečlivě vybrané, sušené a obroušené smrkové dřevo nejvyšší kvality ve formátech až více jak jeden metr čtverečný.

100 Smiles of Today

V rámci tohoto projektu Fidge Patal oslovil náhodné kolemjdoucí jak v Nizozemí, tak v ČR, a navázal s nimi krátký rozhovor za účelem vzbudit v nich vzpomínku na ten nejšťastnější okamžik jejich života. V momentě, kdy se rozvzpomněli a usmáli se, Fidge ten jedinečný moment zachytil na svůj fotoaparát. Vcelku 100 fotografií je vystavováno spolu s krátkými popisy zúčastněných a jejich příběhů. Na výstavě tak můžete najít sami sebe nebo úplně cizí lidi a jejich příběhy.

1. srpna v čase 17:00-22:00 proběhne vernisáž a 25. srpna v čase 17:00-22:00 dernisáž. Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu, občerstvení a fotografování zájemců s následným zkombinováním s grafikou a vytisknutím. Každý, kdo přispěje dobrovolným vstupným si bude moci odnést poukaz na pivo v nejstarší olomoucké studentské hospodě Vertigo a pro prvních 55 přispívajících (na vernisáži i dernisáži) je připraven také malý dárek. Na závěr, během dernisáže bude probíhat tichá aukce vystavovaných uměleckých děl.

Partnery výstavy jsou Fofrnet – poskytovatel internetových služeb, Vertigo – nejstarší studentská olomoucká hospoda a tiskárna Seritech.

Autor / zdroj: Jan Herodek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kterak se bobři v Domě přírody usadili

Přijďte se podívat na to, jak se bobři usadili v Domě přírody Litovelského Pomoraví. Můžete se těšit na výklad pro dospělé i hravější formu pro děti.

Post

Před Meoptou se začne rozšiřovat parkoviště, nabídne skoro stovku míst

Na celých pět měsíců se od 5. března uzavře parkoviště před Meoptou v Kabelíkově ulici. Na plochu, kde parkovala především auta zaměstnanců, vjede těž

Post

Sportovcem roku je parašutista Gečnuk. Mezi týmy jsou nejlepší volejbalistky Prostějova

Parašutista Jiří Gečnuk ovládl osmnáctý ročník ankety Sportovec Olomouckého kraje. Český reprezentant v individuální akrobacii a přesnosti přistání bě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA