KULTURA / Výstavy

Popis: Výstava přibližuje, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích.
Výstava přibližuje, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích.
30.11.2018

Výstava v mohelnickém muzeu přibližuje, jak slaví Vánoce v jiných zemích

MOHELNICE

Pomalu se blíží vánoční čas, a tak se můžete výstavou v mohelnickém muzeu naladit na nejkrásnější svátky v roce. Prostřednictvím expozice poznáte, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a dozvíte se i to, kdo tam nosí dárky.

Jak slaví Vánoce v okolních zemích, co mají společného nebo čím se liší od našich Vánoc, jaké je jejich tradiční jídlo, kde vznikla tradice zdobení vánočního stromečku, kdo nosí dětem dárky, kde bydlí Santa Claus nebo jak podle pohanských zvyků vyhnat zlé síly z domu.

Na tyto otázky najdete odpovědi, pokud zavítáte na výstavu do mohelnického muzea. Zastoupeny jsou na ní severské země jako Finsko a Švédsko, blízké sousedy reprezentuje Německo, Rakousko a Polsko, z jihu Evropy vybrali Itálii a Španělsko. Pravoslavné Vánoce slaví v Řecku a v Mohelnici neopomněli ani na Velkou Británii, Francii a Slovensko. K výstavě jsou pro děti mateřských a základních škol připraveny dílny.

Výstavu můžete navštěvovat do 13. ledna 2019.

Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč, děti do 3 let zdarma.

Autor / zdroj: muzeum-sumperk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kterak se bobři v Domě přírody usadili

Přijďte se podívat na to, jak se bobři usadili v Domě přírody Litovelského Pomoraví. Můžete se těšit na výklad pro dospělé i hravější formu pro děti.

Post

Před Meoptou se začne rozšiřovat parkoviště, nabídne skoro stovku míst

Na celých pět měsíců se od 5. března uzavře parkoviště před Meoptou v Kabelíkově ulici. Na plochu, kde parkovala především auta zaměstnanců, vjede těž

Post

Sportovcem roku je parašutista Gečnuk. Mezi týmy jsou nejlepší volejbalistky Prostějova

Parašutista Jiří Gečnuk ovládl osmnáctý ročník ankety Sportovec Olomouckého kraje. Český reprezentant v individuální akrobacii a přesnosti přistání bě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA