31.8.2018

Olomouc v Seville ukončila pohárovou Evropu

SEVILLA / OLOMOUC

Fotbalistům SK Sigma Olomouc pro letošek skončilo účinkování v pohárové Evropě. Modrá lavina odvetu play-off Evropské ligy v Seville prohrála 0:3.

Sevilla oproti předchozímu utkání v Olomouci nepřipustila moc zaváhání a vítězstvím o tři góly stvrdila svůj postup do základní skupiny.

Hanáci sice v úvodu duelu mohli jít díky Plškovi do vedení, jenže olomoucký záložník svou vyloženou šanci neproměnil. O dvacet minut později Sigma dvakrát inkasovala, což jí téměř jistě odsoudilo k neúspěchu.

V druhém poločase definitivní pojistku přidal střídající Ben Yedder. Olomouc tak letos v evropských pohárech končí.

Přesto za sebou zanechala vynikající dojem. Nejprve díky postupu do 4. předkola, a pak také hlavně díky domácímu utkání se Sevillou, kde byla lepším týmem a dokázala si připravit více vyložených šancí. Škoda jen, že tehdy žádnou neproměnila.

Sevilla FC – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)

Branky: 21. Gonalons, 25. vlastní Nešpor, 75. Ben Yedder
Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (vš. Rumunsko)
ŽK: Banega

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Carrico, Gnagnon – Vidal, Banega (68. Roque Mesa), Gonalons, Arana – Vázquez (79. Muriel), André Silva (65. Ben Yedder), Nolito

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Kotouč, Polom, Vepřek – Zahradníček, Plšek (58. Texl), Kalvach (60. Hála), Houska, Falta (70. Dvořák) – Nešpor

Autor / zdroj: -red-