SPORT / Hokej

Popis:
27.1.2019

Přerov vybojoval čtvrté hanácké derby, rozhodla ho druhá třetina

PŘEROV / PROSTĚJOV

Definitivně stvrdili, že se jim ve vyhecovaných bitvách daří víc než jejich oblastnímu rivalovi. Hokejisté Přerova vyhráli čtvrté hanácké derby základní části Chance ligy, o třetím skalpu Prostějova v aktuální sezoně rozhodli povedeným výkonem ve druhé třetině. Během ní přidali k tlaku do brány a zodpovědné hře dozadu i tři góly a vypracovali si klíčový náskok. Ten Jestřábi ještě do přestávky zkorigovali, ve třetím dějství se už skóre neměnilo. Přerovští porazili Prostějovské 4:2.

Za elektrizující atmosféry se mohl už po minutě prosadit Moučka. Proti ujíždějícímu Zubrovi se totiž daleko od brány vydal Neužil a vyrazil puk právě k němu. Moučka ovšem zcela prázdnou bránu pod tlakem netrefil. Nebezpečná byla dorážka Šimona Kratochvila, po níž přišlo první vyloučení hostů a dlouho netrvalo. Po 25 vteřinách na modré napřáhl Krisl a z dorážky se okamžitě prosadil Roman Pšurný. 

Na odpověď Jestřábů ale MEO Aréna čekala jen chvilku. Už po šesti vteřinách přesilovky ťuk - ťuk akci do prázdné pohodlně zakončoval Marek Račuk. Vyrovnaná bitva nabídla ke konci třetiny další obrovské šance Zubrů, Moučka s Šimonem Kratochvilem ale byli podruhé neúspěšní. Po první třetině tak platil stav 1:1. 

Ten však po obrátce dlouho netrval. V čase 20:29 totiž Navrátil využil chyby hostů přihrávkou na Romana Pšurného a ten se zblízka prosadil podruhé v zápase. Domácí MEO Aréna se otřásla v základech o chvíli později. Tomi podél modré čáry nalezl hůl Radomíra Paly, který se vůbec s ničím nepáral a tvrdou dělovkou propálil Neužila pod vyrážečku. 

Ledová plocha Zubrům v těchto momentech doslova patřila, v polovině základní hrací doby Prostějov jen se štěstím neinkasoval ani jednou ze tří velkých příležitostí. Ve 35. minutě fauloval Starý a domácí podruhé v přesilovce trestali. Tomáš Sýkora ve velké rychlosti hledal najíždějícího Sikoru, puk se ale od brusle obránce odrazil za záda Neužila. Prostějov se na výraznější tlak zmohl až ke konci třetiny a po Lukášem Žálčíkemztečované ráně Čápa gólem do šatny snížil. 

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji tentokrát už Prostějovští, ti se ale stále nemohli propracovat k větším příležitostem. Zubři nepotrestali dva fauly Koláře a v 52. minutě dopravili puk do sítě až po přerušení. Žádnou z nabízených početních výhod v závěru ke svému dobru Jestřábi nevyužili, tři body tak zaslouženě putují na konto domácího Přerova.

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pšurný (Doležal, Krisl), 21. Pšurný (Navrátil), 24. Pala (Tomi, Černý), 35. Sýkora (Pala) – 6. Račuk (Nouza, Čáp), 40. Žálčík (Čáp, Starý)
Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Měkýš, Otáhal
Vyloučení: 5:5, navíc Tomi (Přerov) 10 min. Otáhal
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 2590

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Novotný, Malina – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Moučka – Tomi, Dvořák, Š. Kratochvil

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Zdráhal – Luňák, Meidl, Nouza – Žálčík, Račuk, Starý – Matys, Pšenička, Dvořáček – Venkrbec, Prokeš, Krejčiřík

Autor / zdroj: Daniel Doležal, Petr Komárek / hokejprerov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kterak se bobři v Domě přírody usadili

Přijďte se podívat na to, jak se bobři usadili v Domě přírody Litovelského Pomoraví. Můžete se těšit na výklad pro dospělé i hravější formu pro děti.

Post

Před Meoptou se začne rozšiřovat parkoviště, nabídne skoro stovku míst

Na celých pět měsíců se od 5. března uzavře parkoviště před Meoptou v Kabelíkově ulici. Na plochu, kde parkovala především auta zaměstnanců, vjede těž

Post

Sportovcem roku je parašutista Gečnuk. Mezi týmy jsou nejlepší volejbalistky Prostějova

Parašutista Jiří Gečnuk ovládl osmnáctý ročník ankety Sportovec Olomouckého kraje. Český reprezentant v individuální akrobacii a přesnosti přistání bě

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA