CESTOVÁNÍ / Hrady a zámky

Popis: Hrad Šternebrk.
Hrad Šternebrk.
30.7.2018

Víkend v historických kostýmech na hradě Šternberk

ŠTERNEBRK

Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v historických kostýmech 2018. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 4. srpna od 13 do 18 hodin a v neděli 5. srpna od 10 do 18 hodin.

Průvodci oblečeni v historických kostýmech budou provázet na všech návštěvnických okruzích. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

V horním sále hradu naleznete půjčovnu kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak 50 dobových kostýmů. Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem. V hodovním sále bude připraven profesionální fotokoutek Future-foto-fun vybavený moderní technologií dotykového fotozrcadla s možností přímého tisku fotografií. Půjčovné kostýmů činí 100 korun za dospělou osobu, za zapůjčení dětského kostýmu zaplatíte 50 korun. Fotografie se hradí samostatně.

Vrcholem víkendu bude módní přehlídka historických šatů. Přehlídka se uskuteční v sobotu 4. srpna na nádvoří hradu a její začátek je naplánován na 16 hodin. Přehlídku zajišťuje umělecká agentura History of fashion.

Chcete-li si vyzkoušet historické kostýmy, pořídit si atraktivní fotografie nebo se dozvědět více o historii módy, navštivte o víkendu  4. a 5. srpna státní hrad Šternberk. Je pro vás připraven program Víkend v historických kostýmech 2018.

Autor / zdroj: Jan Gottwald

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Harlekin – mimořádné dílo v nenapodobitelné interpretaci Karla Dohnala

Cyklus koncertů KLASIKA VIVA láká v květnu na dalšího výjimečného interpreta. Pozvání tentokrát přijal klarinetista Karel Dohnal, laureát řady významn

Post

Přerov získal dotaci na stavbu cyklopodjezdu

/ Město Přerov získalo v minulých dnech dotaci ve výši 11 milionů 340 tisíc korun na stavbu tubusu pod železniční tratí v Předmostí, jehož součástí bu

Post

Zájemci z Přerova si mohou v nemocnici nechat zdarma vyšetřit zrak

Glaukom neboli zelený zákal je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě a v Česku postihuje až pět procent obyvatel. Glaukom obvykle nebolí ani ne

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA