CESTOVÁNÍ / Bazény, koupaliště

Popis: Plavecký stadion v Olomouci.
Plavecký stadion v Olomouci.
25.5.2017

Plavecký stadion v Olomouci bude mít novou tobogánovou věž

OLOMOUC

Krytý areál olomouckého plaveckého stadionu čekají v průběhu letošní letní sezóny velké změny. Za téměř 10 milionů korun projdou postupnou rekonstrukcí v průběhu léta šatny, hlavní vstup i vzduchotechnika v zázemí bazénu. Na podzim se k těmto velkým investicím přidá i výstavba nové tobogánové věže.

Stavební práce, které na čas uzavřou krytý areál bazénu, jsou záměrně směřovány na letní období, kdy bude návštěvníkům k dispozici venkovní část plaveckého stadionu. Už před začátkem letní sezóny z prostoru krytého bazénu zmizela také tobogánová věž.

„Původní tobogánová věž byla za hranicí životnosti a její technický stav již nebyl zcela uspokojivý. Z tohoto důvodu jsme na přelomu dubna a května přistoupili k demolici stávající tobogánové věže. Bourací práce, které nesměly nijak narušit provoz letního areálu, jsou nyní u konce a místo je upraveno tak, aby mohli návštěvníci bez omezení užívat celý prostor venkovního bazénu,“ popsal investiční náměstek primátora Filip Žáček. Na přelomu dubna a května stavební firma odstranila postupně celou tobogánovou věž, včetně sklolaminátového tubusu, odbourala základovou desku betonové podlahy i spojovací krček.

Se stavbou nové tobogánové věže, která je další etapou postupné modernizace krytého plaveckého stadionu, začne město po skončení letní sezóny. „Pro stavbu nového tobogánu je již nyní vydáno stavební povolení. Aktuálně probíhá zpracování dokumentace pro provádění stavby, která bude sloužit pro výběr zhotovitele. Předpokládáme, že v září by mohlo, na základě výsledků výběrového řízení, dojít k zahájení stavby,“ vysvětlil náměstek Žáček.

Již avizované stavební práce týkající se rekonstrukce pánské i dámské části šaten, hlavního vstupu a vzduchotechniky uzavřou areál krytého bazénu pro veřejnost od 17. června do 24. září. „Naším cílem je provést veškeré plánované vnitřní úpravy tak, aby byl krytý bazén v září 2017 pro veřejnost a sportovní aktivity opět plně zprovozněn,“ uvedla za provozovatele Malgorzata Rapa-Katbeh, ředitelka OLTERM&TD Olomouc, a.s.

Olomoucký plavecký stadion se řadí k nejvytíženějším sportovně rekreačním zařízením ve městě, kam ročně zavítá na 300 tisíc návštěvníků. Snahou města, jako vlastníka areálu, i jeho provozovatele je nejen jeho postupná modernizace, ale i zvyšování atraktivity plaveckého bazénu. V návaznosti na tento záměr bylo v areálu nedávno vybudováno nové workoutové hřiště, dětské hřiště s mnoha hracími prvky i hřiště pro beach volejbal. V letošní sezóně čeká návštěvníky také další změna v podobě nového provozovatele restaurace, která přivítá v novém nejen zákazníky letního areálu, ale i širokou veřejnost.

Autor / zdroj: Mgr. Radka Štědrá

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Radnice v Šumperku vstupuje do II. etapy rekonstrukce

Od pondělí 21. srpna 2017 bude zahájena II. etapa rekonstrukce radnice. Během této etapy budou veřejnosti otevřeny oba vchody do budovy – hlavní vchod

Post

Na opravu přerovských silnic je třeba čtvrt miliardy

Kilometry silnic ve špatném stavu. Mosty na hranici životnosti. Nutnost najít v rozpočtu stovky milionů korun, které by měly vyřešit havarijní stav mn

Post

Lávka přes Mlýnský potok v Dobrovkého ulici se dočká opravy

Plánované rekonstrukce se dočká lávka na trase z ulice Dobrovského do ulice Václava III. Po nové lávce by mohli pěší poprvé bezpečně přejít počátkem

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.wwwdesign.cz

REKLAMA