AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Masivní betonové sloupy se stanou minulostí, nahradí je lehké zinkované stožáry
Vzhled čtvrti s rodinnými domy se díky tomuto zásahu zlepší – už tu nebudou letité betonové sloupy veřejného osvětlení, minulostí se stanou i ´nadzemní dráty´.  
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov

Betonové sloupy veřejného osvětlení a vzdušné vedení nízkého napětí zmizí z ulice generála Rakovčíka – kabely budou uloženy moderním způsobem pod zemí. Minulostí se stane deset stožárů a čtvrť začne nově osvětlovat jedenáct LED svítidel usazených na žárově zinkovaných stožárech.

„Stavební práce mají být zahájeny ještě v prosinci, ukončeny budou do konce dubna příštího roku, celou akci zaštiťuje společnost ČEZ,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Obdobně už se v minulosti řešila situace v ulici Svépomoc, kde byly rovněž masivní betonové sloupy vyměněny za lehkou konstrukci veřejného osvětlení. I když jsou obě ulice od sebe vzdálené, spojuje je obdobný styl zástavby rodinných domů. „Jedná se o liniovou stavbu veřejného osvětlení ve středně obydlené části s malými požadavky na zábor – to znamená, že samotná stavba příliš nenaruší chod této části města,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu.

Za výměnu nadzemního vedení za podzemní zaplatí Přerov 584 tisíc korun.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.