AKTUÁLNĚ / Krimi

Kvůli opakovaným krádežím skončil za branami vazební věznice
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Šumpersko

Kriminalisté dopadli 52letého muže ze Šumperska, po kterém pátrali v souvislosti s krádežemi a vloupáním do rekreačních objektů, a to zejména v okolí Bušína, Písařova, Olšan, Červené Vody, Rudy nad Moravou, Hostic a dalšího přilehlého okolí.

Muž, kterého se policistům podařilo začátkem prosince zadržet v lese u Hartíkova, byl stále na pohybu a již v minulosti za sebou zanechával spoušť v podobě vykradených rekreačních objektů a za svou předchozí trestnou činnost byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 14 měsíců.

V této nekalé činnosti však pokračoval i po svém propuštění na svobodu a jen v letošním roce má podle kriminalistů na svědomí vloupání do dalších dvou rekreačních chat, a to v Hosticích a Písařově. V chatách se zejména posilnil, oblékl a odnesl si drobnosti, které mohl dále využít. Zároveň se měl také opakovaně, vždy v noci, přikrást na pozemek k prodejně potravin a tam z venkovních prostor taktéž odcizit především lihoviny a potraviny.

Zadrženého muže kriminalisté obvinili z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že se měl některých z uvedených skutků dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní mnohem přísnější, až osmiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně.

Autor / zdroj: Jiřina Vybíhalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.