AKTUÁLNĚ / Krimi

K hořící lokomotivě vyjely 4 jednotky hasičů
Hasiči při zásahu u hořící lokomotivy v Olomouci 
Autor / zdroj foto: HZS Olomouckého kraje

Olomouc

Požár lokomotivy nedaleko hlavního nádraží v Olomouci zaměstnal v pátek nad ránem 4 jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Na krajské operační a informační středisko byla událost nahlášena ve 3:39 s tím, že hoří dieselová lokomotiva, která táhne nákladní vlak s 22 vagony benzinu.

Ještě před příjezdem jednotek na místo zásahu zajistili operační důstojníci vypnutí trakčního vedení a uzavření trati v obou směrech. Hasiči po příjezdu na místo požár rychle lokalizovali 2C proudy, a tím zabránili šíření na další části soupravy. Využili i smáčedlo, aby zvýšili hasební účinek vody. Během půl hodiny od nahlášení události jsme měli plameny pod kontrolou.

"Zraněna byla jedna osoba, která se nadýchala zplodin hoření. Poskytli jsme jí neodkladnou první pomoc a podali kyslíkovou terapii. Poté byla předána do péče záchranářům. Spolupracovali jsme také s drážními hasiči, kteří jako pojistku proti úrazu elektrickým proudem provedli zajištění místa události pomocí zkratovacích tyčí. Následně si zásah převzali a rozebrali střechu lokomotivy, kterou požár poškodil také v celém interiéru," informovala Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje

Výši škody předběžně vyšetřovatel odhadnul na 900 tisíc. Díky zásahu hasičů bylo uchráněno cca 9 milionů korun. Příčinu požáru se nyní vyšetřuje.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.