AKTUÁLNĚ / Krimi

Při prodeji tenisek za 150 korun přišla o více jak 90 000 korun
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Olomouc

V pondělí 22. srpna se na olomoucké kriminalisty obrátila 45letá žena z Olomouce s tím, že se stala obětí internetového podvodu.

Prostřednictvím inzertního portálu prodávala dětské botasky za 150 korun. Včera po poledni na nabídku zareagoval zájemce, který jí navrhnul zrealizovat prodej prostřednictvím přepravní společnosti. Po odsouhlasení obdržela od kupujícího odkaz, na který klikla a vyplnila údaje ke své platební kartě. Podle svých slov mu také přeposlala ověřovací kód od své banky, který obdržela v SMS zprávě.

Pachatel dokázal převést finanční prostředky ze dvou jejich spořicích účtů na běžný účet, ze kterého jí nakonec několika transakcemi odčerpal celkovou částku ve výši přes 90 000 korun.

Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli v krajním případě až osm let za mřížemi.


Pokud prodáváte zboží na různých bazarových portálech, zbystřete v okamžiku, kdy Vám kupující pošle odkaz na přepravní společnost, která kromě platby zajistí i přepravu zboží. Jedná se o podvržené odkazy, do kterých rozhodně nezadávejte údaje k platební kartě, či internetovému bankovnictví. Kupujícímu můžete bez obav sdělit pouze jediný údaj, který k platbě potřebuje, a to je číslo Vašeho účtu.

Autor / zdroj: Petra Vaňharová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.