AKTUÁLNĚ / Krimi

Záchranáři zasahovali u dalších osob intoxikovaných oxidem uhelnatým
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Opava / Český Těšín

Posádky záchranářů zasahovaly v neděli 27. listopadu večer, u dalších dvou případů, kdy došlo k otravě nebezpečným oxidem uhelnatým. Během hodiny zasahovali záchranáři nejprve v Opavě a poté na Karvinsku.

Krátce po jednadvacáté hodině vyjížděl tým RZP v Opavě ke kolapsu pětačtyřicetileté ženy. V bytě s plynovým kotlem došlo při pobytu v koupelně k poruše vědomí. S posádkou již postižená komunikovala, v prostorách však, i po jejich větrání, záchranáři naměřili vysokou hladinu oxidu uhelnatého. Obtíže pacientky i přítomného dvanáctiletého chlapce rovněž svědčily pro jejich otravu tímto plynem. Pacientům byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a záchranáři je poté předali na interní, resp. dětské ambulanci opavské Slezské nemocnice. 

Lékařská posádka ze základny v Karviné v deset hodin původně vyjížděla k nahlášenému bezvědomí u čtyřicetiletého muže v Českém Těšíně. Po vstupu do obytných prostor bytu však ihned začalo alarmovat čidlo, detekující přítomnost CO. Pacient byl okamžitě vynesen do bezpečí, záchranáři mu podali kyslík a zajistili další péči. Jeho stav se zlepšil a nabyl vědomí. Posádka ZZS jej předala do další léčby na urgentním příjmu karvinské nemocnice.

V průběhu týdne tak záchranáři ZZS MSK zasahovali již u čtyř otrav nebezpečným oxidem uhelnatým v kraji.

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.