AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Tělocvična na Velké Dlážce dostane novou podlahu, ta stará slouží bezmála třicet let
Podlaha byla v tělocvičně na Velké Dlážce položena v roce 1997, kdy nahradila původní parkety. 
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov

Sedmadvacet let sloužila podlaha v tělocvičně žákům ze Základní školy Velká Dlážka. Teď už je na konci své životnosti a v létě ji čeká výměna. Radní města schválili vyhlášení veřejné zakázky, která by měla podle projektové dokumentace přijít asi na 1 milion 734 tisíc korun včetně DPH. 

„Původní podlaha tělocvičny je provedena technologií lité polyuretanové podlahy. V současné době jsou v podlaze trhliny a nerovnosti způsobené odseparováním lité podlahy od betonové podkladní vrstvy. Hrozí nebezpečí poranění vlivem pádu na vzniklých nerovnostech,“ uvedl náměstek primátora Vladimír Lichnovský. Výměna 330 metrů čtverečních podlahy by se měla realizovat ideálně v průběhu května. „Dojde k odstranění původního nevyhovujícího povrchu, přebroušení a sanaci podkladní nosné vrstvy a aplikaci nové lité polyuretanové podlahy. Budou provedeny výměny kotevních pouzder pro nářadí a vybavení, dodávky nových ocelových sloupků pro míčové hry – a to včetně nových sítí,“ popsala vedoucí odboru investic města Ivana Pinkasová. Nová podlaha v závěru dostane i nové lajnování, v rámci něhož budou vymezena jednotlivá sportoviště pro volejbal, basketbal a badminton.

Do sportovního zázemí školy na Velké Dlážce investovalo město i v minulém roce, kdy bylo kompletně zrekonstruováno venkovní hřiště. To bylo na podzim roku 2023 předáno školákům. „V rámci zakázky za 13 milionů korun bylo opraveno fotbalové hřiště, 2 víceúčelová hřiště, plocha pro beach volejbal a běžecký ovál. Nově bylo zřízeno workoutové hřiště. Byla provedena i úprava dlážděných ploch navazujících na jednotlivá sportoviště a došlo k výměně oplocení,“ vzpomněl radní pro školství Jakub Navařík. V současné době jsou na území města ještě dvě školní sportoviště, která čekají na rekonstrukci – to u Základní školy Boženy Němcové je kompletně naprojektováno a povoleno, ale není zatím finančně kryto. „A nyní máme v přípravě hřiště u Základní školy v Předmostí, tady už připravujeme veřejnou zakázku,“ řekla na závěr Ivana Pinkasová.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.