GASTRONOMIE / Gastronomie

Zelený litovelský ležák bude, letos i v soudcích domů
Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel. 
Autor / zdroj foto: Jitka Cilečková

Litovel

Příchod jara a blížící se velikonoční svátky slaví i letos Pivovar Litovel svým zeleným speciálem Patrik. Navázal na loňský úspěšný nápad stočit jej do pětilitrových soudků, aby si lidé mohli toto čepované pivo vychutnat i doma. Navíc pivovarští nabízejí v okolí také rozvoz domů.

 „Do hospod si na čepované jen tak nezajdeme, přesto jsme se rozhodli, že nepřerušíme tradici a Patrika uvaříme i letos. A že ho opět stočíme do pětilitrových soudků, které jsme vyzkoušeli v loňském roce a lidé o ně měli velký zájem,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.  Soudky budou k dispozici v pivovarské prodejně, ale také až do vyprodání zásob v maloobchodních a velkoobchodních sítích a prodejnách či v některých hospodách s prodejem přes okýnko. Pro restaurace, které mají jídlo se sebou, stočil pivovar Patrika i do patnáctilitrových a třicetilitrových sudů.

Pro Litovel a okolí navíc nabízí rozvoz až domů. „Patrika v soudku dovezeme lidem na objednání u nás v Litovli, městech Uničov, Šternberk, Mohelnice, Konice či Olomouc. Při objednávce nad 10 kusů pak v okruhu 30 kilometrů od nás,“ vysvětluje Lumír Hyneček. Podrobnosti najdou příznivci zeleného piva například na webu pivovaru.

V Litovli tento speciál poprvé uvařili v roce 2014, kdy si řekli, že chtějí přijít s alternativou k tehdejším zeleným pivům. Cílem bylo, aby byla novinka čistě přírodní. „Základem smaragdového piva Patrik je náš nefiltrovaný ležák, který jsme obohatili o pečlivě vybrané bylinky, jejichž poměr je u nás střeženým tajemstvím,“ popisuje sládek Pivovar Litovel Petr Kostelecký.

Autor / zdroj: Jitka Cilečková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.