Zpravodajství

Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
V Nemocnici AGEL Přerov se loni narodilo 816 dětí
Přerov
Celkem 816 dětí se v roce 2021 narodilo v Nemocnici AGEL Přerov. Mezi novorozenci bylo 381 chlapců a 435 děvčátek, z toho hned čtyři páry dvojčat.
V Prostějově se za uplynulý rok narodilo 740 dětí, rodily zde i covid pozitivní maminky
Prostějov
Eliška, Julie, Viktorie, Jakub, Dominik či Štěpán. To jsou nejčastější jména některých ze 740 dětí, které přišly v loňském roce na svět v Nemocnici AGEL Prostějov. Hned pětkrát přitom zdravotníci pomáhali na svět dvojčatům. Roku 2021 v celkovém součtu kralovaly holčičky, prvním dítětem roku 2022 byl ale chlapec.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Z auta si odnesl kabelku
Olomouc
Lidé jsou nepoučitelné a stále nechávají v automobilu odložené věci. Tentokrát si pachatel vyhlédl kabelku.
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
První Olomoučánek roku 2022 si dal načas
Olomouc
Na letošní první miminko města Olomouce jsme si museli počkat déle než obvykle. Malý Matteo se narodil 2. ledna ve 4:05.
Čím přilepšit zvířatům v útulku? Konzervami, kapsičkami, ale i dekami
Přerov
Adventní čas a blížící se Vánoce – to je období, kdy i zvířata v útulcích pociťují větší zájem lidí o jejich životy. V přerovském útulku pro opuštěná zvířata aktuálně žije 19 psů a 37 koček.
Nový jízdní řád 2022 v Olomouckém kraji
Olomoucký kraj
V neděli 12. prosince 2021 začal platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami na území Olomouckého kraje zůstane na stejné úrovni jako v současném jízdním řádu.
Na monitory dechu čeká 100 předčasně narozených miminek
Zdravý novorozenec vdechne a vydechne asi 40krát za minutu. Mohou však nastat situace, kdy je zapotřebí dech miminka hlídat. Riziko náhlé zástavy dechu se týká hlavně předčasně narozených dětí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

DOPRAVA

20. ledna 1969

byla ve Štětkově ulici na Pankráci zahájena ražba prvního tunelu pražského metra.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.