Zpravodajství

Nemocnice AGEL Šternberk má vlastní babybox
Šternberk
Babybox, který v Česku pomohl k záchraně již 248 dětí, je nově k dispozici i ve Šternberku. Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován.
Ve finále soutěže Blues Aperitiv 15. dubna v Šumperku zahraje sedm talentovaných kapel z Polska, Slovenska a České republiky
Šumperk
Celkem sedm talentovaných kapel z Polska, Slovenska a České republiky se dostalo na základě výběru odborné poroty do finále soutěže Blues Aperitiv, které proběhne ve formě koncertu 15. dubna v Domě kultury v Šumperku.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nový ultrazvuk v Nemocnici AGEL Přerov zajistí přes 2 tisíce urologických vyšetření ročně
Přerov
Novinkou v přístrojovém vybavení Nemocnice AGEL Přerov je aktuálně ultrazvuk pro vyšetření urogenitálního ústrojí, který poslouží jak na lůžkovém oddělení, tak v případě potřeby i na urologické ambulanci. Přístroj v hodnotě téměř milion korun v nemocnici nahradil starší vybavení, které již neodpovídalo požadavkům na moderní medicínu.
Zima se na JeLyMana vrátila v pravý čas
Jeseníky
Předzávodní obavy o dostatek sněhu na Jesenickém lyžařském maratonu zmizely stejně rychle jako pára nad hrncem od místních borůvkových knedlíků. Okolí Paprsku oba závodní dny doprovázelo mírné, avšak vytrvalé sněžení, které v kombinaci s teplotami pod nulou připravilo 428 registrovaným účastníkům parádní podmínky a skvěle připravené tratě.
Porodnice nemocnice ve Šternberku nabízí i domácí laktační poradenství
Šternberk
Rady ohledně kojení v pohodlí domova mohou získávat maminky ze Šternberka i okolí již dva roky a o tuto službu je mezi ženami velký zájem.
Zadržený muž řádil v zahrádkářské kolonii
Přerovsko
V pondělí krátce po poledni jsme vyráželi na základě oznámení do zahrádkářské kolonie zvané „Staré rybníky“, kde měl někdo během víkendu vniknout do obytných chat.
Přerov bude mít 140 sdílených kol, po městě budou jezdit od července
Přerov
Sdílená jízdní kola by se ve druhém pololetí roku měla stát součástí přerovských ulic. Ve městě a jeho místních částech se objeví 140 speciálně označených bicyklů, které bude možné zaparkovat na čtyřiceti místech.
Zelená zastávka nebude v Palackého ulici, ale v blízkosti Základní školy Svisle
Přerov
Hlasování v rámci loňského participativního rozpočtu ukázalo, co si Přerované ve městě přejí. Z třiadvaceti návrhů si zvolili mimo jiné i zelené autobusové zastávky za 450 tisíc.
Veletrh fiktivních firem už podesáté: studenti prezentovali své podniky
Olomouc
Poslední lednový týden se prostory Výstaviště Flora Olomouc zaplnily začínajícími byznysmeny, kteří se sem sjeli pochlubit svými podnikatelskými nápady. A že jich nebylo málo.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

30. března 1920

schválilo Československé národní shromáždění definitivní podobu Československé vlajky.

Věda

30. března 1842

použil poprvé Dr. Crawford Long anestézii při operaci pacienta.

Historie

30. března 1867

byla Aljaška koupena Spojenými státy od Ruska za pouhých 7,2 milionu dolarů.