Zpravodajství / ARCHÍV

Palubní Wi-Fi síť nabídne o tisíc vlaků víc
České dráhy meziročně navýší garantovanou nabídku palubní Wi-Fi sítě o 1 015 vlaků. V jízdním řádu 2022 nabídne národní dopravce 73 vlaků s palubním zábavně-informačním portálem.
Tohle nikdo nečekal. Lidé odnesli do knihoven tisícovky mobilů
Obrovský úspěch zaznamenala v Olomouckém kraji osvětová akce, která měla za cíl upozornit na ekologickou likvidaci elektroniky. V jejím průběhu odnesli čtenáři do knihoven v regionu přes tři tisíce mobilů.
Tragická dopravní nehoda u Olomouce si vyžádala tři lidské životy
V neděli 14. listopadu po 17. hodině došlo mezi Olomoucí a obcí Kožušany – Tážaly k vážné dopravní nehodě čtyř osobních motorových vozidel, která si na místě vyžádala jeden lidský život. V nemocnici svým zraněním podlehly ještě další dvě zúčastněné osoby. 
Máte zdravou prostatu? Laboratoře AGEL dávají pánům odpověď v rámci akce Movember zdarma na Moravě i v Čechách
Laboratoře AGEL se v listopadu připojují k celosvětovému boji proti rakovině prostaty a varlat v rámci kampaně Movember. Až do konce měsíce mohou zájemci z řad pánské populace navštívit vybrané odběrové místo AGELLAB a požádat zdarma o vyšetření indexu zdraví prostaty.
Výzva pro svědky nehody ve Štítech
Šumperští dopravní policisté prošetřují okolnosti dopravní nehody, ke které mělo dojít v sobotu 23. října 2021 před třináctou hodinou v katastru obce Štíty.
V Nemocnici AGEL Prostějov jsou na pacienty s koronavirem připraveni
Nové rozvody kyslíku přímo na pokoje pacientů, obnova přístrojové techniky pro umělou plicní ventilaci i plán restrukturalizace personálu – to je jen část opatření, která v uplynulých týdnech zavedla Nemocnice AGEL Prostějov s cílem zajistit co nejkvalitnější péči o pacienty s koronavirem.
Až pět let za neposílání páťáka do školy
Až pět let za mřížemi hrozí devětadvacetileté ženě z Hranic za přečin ohrožování výchovy dítěte. Žena během září řádně neposílala svého nezletilého syna do školy.
Opilý řidič havaroval na čerpací stanici
Dlouho si za volant nesedne řidič, který pod vlivem alkoholu na čerpací stanicí narazil do zaparkovaného nákladního vozidla. Policistům pak nafoukal přes 2,6 promile alkoholu v dechu.
Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil. Žáků odborných škol naopak přibývá
Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních odborných škol hlásí větší počet prváků než loni.
Kradli společně, verze výpovědí však byly odlišné
Na dvojici lapků vyjížděli ostravští strážníci ve středu krátce po osmé hodině ranní na jednu ze zastávek v Moravské Ostravě.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

DOPRAVA

28. listopadu 1908

se stala u Pardubic první autobusová havarie v Českých zemích.

HISTORIE

28. listopadu 1695

byl v Plzni popraven Jan Sladký Kozina, vůdce rebelů při Chodském povstání.

OBJEVY

28. listopadu 1520

proplul Ferdinand Magellan průlivem z Atlantiku do Pacifiku, který se dnes jmenuje po něm - Magellanův průliv..

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí