KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem.
Muzeum kočárů má více jak 80 historických kočárů a saní
Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem. 
Autor / zdroj foto: Wikipedie

Muzeum kočárů Čechy pod Kosířem / Čechy pod Kosířem

Muzeum kočárů má více jak 80 historických kočárů a saní, včetně sbírky smutečních vozů i s tím největším. Dále kočáry zrestaurované i v původním stavu, sbírku kočárových lamp, sbírku koňských postrojů, livrejí a dalších doplňků.

Návštěva muzea a samotný program je nezapomenutelným zážitkem pro všechny generace, neboť spojuje dávnou minulost se současností.

Každý člověk se postupem času a stárnutím s přibývajícími zkušenostmi stává patriotem, člověkem, který miluje své blízké, rodinu a samotnou zemi, ve které žije. Všechny tyto pocity ale spojuje něco, co naši předkové cítili jako samozřejmost; je to víra, která podporuje našeho ducha. A to je právě jedna z hlavních myšlenek muzea kočárů, která by měla oslovit každého z mladších či starších, který překročí práh a ocitne se na půdě, která byla prolita potem našich předků, na místě, kde není prostor pro špatnosti a komerci dnešního mnohdy prázdného života.

Strávený čas v muzeu, který vás přivede k zamyšlení nad věcmi, které by vás možná nikdy nenapadly, bude tím, co vás pohladí a osloví. V muzeu uvidíte, jak se snoubí řemeslný um našich předků s duchem, kterého vdechli do každého kočáru. Uvidíte kombinaci skvostných kočárů, které sloužily člověku v těch nejradostnějších chvílích života, ale i takové, které se vybíraly na poslední cestu. Je to unikátní sbírka, která díky této skladbě nemá ve světě obdoby a ve vás probudí pocity, které posílí vaši mysl i ducha pro další cesty vaším životem.

Přijeďte a poznejte práci našich předků a navštivte expozici historických kočárů v Čechách pod Kosířem. 

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.historickekocary.cz.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.