AKTUÁLNĚ / Krimi

V dubnu strážníci dohlédnou na hřbitovy, uklidí ale také metropoli od injekčních stříkaček a jehel
 
Autor / zdroj foto: MP Praha

Praha

Veřejnost pozitivně vnímá přítomnost strážníků na hřbitovech. Vzbuzují v nich pocit bezpečí, ale velmi často jsou to právě strážníci, kteří jí poskytnou užitečné informace.

Na Velikonoce, stejně jako o Dušičkách či Vánocích míří na hřbitovy velké množství lidí, proto od soboty 1. dubna do pondělí 10. dubna budou opět na vybraných pražských hřbitovech a v jejich okolí více vidět uniformy strážníků.

"Hlídky budou zajišťovat zvýšený dohled nad veřejným pořádkem, ochranou majetku a osob, ale také dopravní kázní. Aby velikonoční svátky proběhly co nejklidněji, spojí síly posílené pěší hlídky, strážníci na koních a psovodi se služebními psy. Vzhledem k tomu, že je v Praze opravdu velké množství hřbitovů, není možné, aby byly hlídky na všech, proto s kontrolami v rámci plnění běžných úkolů budou pomáhat také autohlídky. V metropoli plníme spousty jiných úkolů, ale kontrola hřbitovů v tomto čase patří mezi naše prioritní úkoly," informovala Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele komunikace s médii a veřejností.

Ve čtvrtek 13. dubna proběhne celodenní akce JEHLA, jejímž smyslem je pomoci očistit Prahu od kontaminovaného materiálu po drogově závislých. "Vedle míst, kde se lidé užívající návykové látky scházejí, budeme kontrolovat také dětská hřiště a odpočinkové zóny a další místa, která strážníci vytipují podle místní znalosti. Sběru infekčního materiálu po drogově závislých se strážníci věnují celoročně, a to jak  v rámci běžného výkonu služby, tak reagují také na oznámení na tísňovou linku. Do celoměstské akce, kterou pořádáme minimálně jednou ročně, se zapojují jak strážníci ze všech výkonných útvarů, tak strážníci preventisté," doplnila Irena Seifertová.

Hlídky jsou na sběr injekčních stříkaček a jehel vybaveni ochrannými pomůckami, jako jsou kleště, pinzety, rukavice a sběrné boxy. O odbornou likvidaci se následně postará specializovaná firma, které městská policie tento materiál předává.

"Veřejnost vždy upozorňujeme na to, aby se ani v dobré víře, o sběr infekčního materiálu nepokoušela. Je zapotřebí myslet především na vlastní bezpečnost, proto doporučujeme v případě nálezu vždy kontaktovat tísňovou linku 156, nebo se obrátit přímo na strážníky v ulicích," dodala Irena Seifertová.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.