AKTUÁLNĚ / Krimi

Dvě stě tisíc fuč, jídelníček na míru v nedohlednu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Olomouc

Ve středu 3.5. se na olomoucké policisty obrátila 22letá žena z Olomouce s oznámením, že se zřejmě stala obětí podvodníka. Způsobenou škodu si vyčíslila na téměř 200 000 korun.

Koncem dubna se seznámila prostřednictvím mobilní aplikace s neznámým mužem, který jí nabídl sestavení jídelníčku na míru. Poté na webových stránkách, které jí dotyčný zaslal, vyplnila údaje potřebné k vytvoření objednávky. Současně uhradila první částku ve výši přes 7 000 korun. Krátce nato se nechala od neznámého přesvědčit o objednání jídelníčků na celý rok a z toho důvodu mu na účet odeslala dalších několik tisící korun. O pár dnů později ji domnělý výživový poradce informoval, že nastal účetní problém, vyplývající z neuhrazení celé částky za objednané služby. Důvěřivá žena mu tak poukázala ze svého konta další tisíce. Muži však napsala, že se jí jeho praktiky nelíbí a službu by si mohla obstarat jinde a levněji. Dotyčný se však nenechal odbýt a měl jí sdělit, že mu dluží peníze a navíc jí za nesplacený dluh naskakuje penále. Současně jí měl vyhrožovat soudní dohrou. Mladá žena se bohužel zalekla, muži vyhověla a na požadovaný účet mu v několika platbách zaslala další finanční prostředky. Způsobenou škodu si nakonec vyčíslila na téměř 200 000 korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Autor / zdroj: Petra Vaňharová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.