AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Nové chirurgické přístroje Nemocnice AGEL Přerov pomohou hojit rány i odhalit rakovinu
Moderni´ operacˇni´ sa´l v nemocnici Přerov.  
Autor / zdroj foto: Adam Knesl

Přerov

Nejmodernější přístroj pro transplantaci kůže, přístroj pro identifikaci nervů či přístroj k detekci jaterních metastáz nově doplňují portfolio vybavení chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Přístroje za více než pět milionů korun nemocnice pořídila v rámci komplexní modernizace šestice Centrálních operačních sálů a slibuje si od nich nejmodernější přesnou diagnostiku i léčbu vybraných obtíží.

Pro potřeby chirurgického oddělení se nám podařilo získat trojici přístrojů, z nichž všechny jsou novinkami, které jsme dosud v portfoliu neměli. Pouze v případě peroperačního ultrazvuku už jsme s podobným zařízením měli možnost v minulosti pracovat, přesto model, který jsme nyní získali, je daleko lepší - aktuálně nejmodernější verzí na trhu, s řadou výjimečných funkcí, říká MUDr. Alojz Haninec, primář chirurgického oddělení Nemocnice AGEL Přerov, s tím, že sondy nového ultrazvukového přístroje například umožňují za sterilních podmínek vykonávat ultrazvukové vyšetření přímo na operovaných orgánech. Jeho použití je přitom možné jak u klasických otevřených, tak také u laparoskopických operací, kdy pomáhá lépe diagnostikovat případné postižení jater nebo i jiných orgánů a v nepřehledném, nemocí postiženém terénu identifikuje důležité struktury.

Kromě perioperačního ultrazvuku v hodnotě téměř 4 milionů korun oddělení dále získalo neurostimulátor pro identifikaci nervů u operací štítné žlázy. Ten v průběhu operace štítné žlázy pomáhá identifikovat hlasivkové nervy, které jsou důležité pro zachování normální funkce hlasivek. „Nejen že se tím zvyšuje bezpečnost operace, ale také m to dává možnost pracovat výrazně miniinvazivněji i v případě takto delikátních operací, jakými operace na štítné žláze jsou, vysvětluje primář Haninec.

Poslední novinkou je pak dermatom, který umožňuje autotransplantaci kůže. „Jedná se o kožní přenosy u jednoho pacienta, které slouží k zahojení chronických a ztrátových defektů. Spolu s vakuovou podtlakovou léčbu se jedná o vysokoúčinný systém hojení chronických ran, dodává primář.

Díky trojice nových přístrojů se tak v Nemocnici AGEL Přerov rozšíří i spektrum nabízených zákroků, a to například o přenosy kůže při hojení defektů, miniinvazivní operace štítné žlázy nebo detekci metastáz v dutině břišní. „Ročně by tyto výkony mohlo využít okolo šedesáti pacientů, kteří k nám v průměru s těmito zdravotními obtížemi přicházejí, míní primář Haninec.

Autor / zdroj: Adam Knesl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.