AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

V Bohunicích zmodernizovali další dětské hřiště v prostorách MŠ Švermova
V Bohunicích zmodernizovali další dětské hřiště v prostorách MŠ Švermova. 
Autor / zdroj foto: Antonín Crha

BRNO

Od října 2022 do letošního května probíhala rekonstrukce dětského hřiště v zahradách Mateřské školy Švermova. Důvodem byl špatný technický stav stávajících herních prvků na hranici životnosti a jejich morální zastarání. Celková cena stavby je necelých 9 milionů korun. Děti se tak mohou zpět vrátit na moderní hřiště.

„Prostor zahrady MŠ Švermova nově disponuje velkou herní sestavou se skluzavkou, dvěma dřevěnými domečky a sestavou lávek ze dřeva a lan. V prostoru zahrady se nachází tři pískoviště, několik renovovaných hopsadel, kolotočů a houpačka. Všechny herní prvky, které to podle normy vyžadují, jsou obklopeny odpovídající pískovou dopadovou plochou a zbytek herních prvků je umístěn v ploše MZK. V prostoru zahrady dále vznikly dvě samostatné herní plochy EPDM a štěrkové trávníky,“ uvedl starosta MČ Brno-Bohunice Antonín Crha. (KDU-ČSL)

Mateřská škola má i novou venkovní učebnu, zahrádku pro pěstování zeleniny. Doplnili také zeleň a nový mobiliář.

„Nově jsme postavili venkovní učebnu v jurtě a dva dřevěné domečky pod společnou střechou s paletovými kuchyňkami. V západní části školky jsme vyhradili prostor pro pěstování zeleniny a v blízkosti vstupu upravili plochu pro trvalkové podrostové záhony. V rámci obnovy školky jsme vysadili několik nových stromů a stávající arboristicky ošetřili. Podél stávajícího oplocení byly doplnili popínavé rostliny a lem z keřů, který bude po zapojení sloužit jako částečná clona od frekventované komunikace. Součástí zahrady je také dřevěný pevný mobiliář z dubových hranolů a mobilní dřevěné krabice. Jsem rád, že rekonstrukce posunula hřiště v zahradách MŠ Švermova do moderní doby s použitím nových herních prvků a technologií,“ dodal k novým prvkům Crha.

Autor / zdroj: Antonín Crha

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.