KULTURA / Divadlo

Listování s Lukášem Hejlíkem poprvé v Tramtarii
 
Autor / zdroj foto: Vlasta Pechová

Olomouc

Knížky na jevišti divadla? Rozhodně! Atraktivní spojení literatury a divadelního představení v originálním podání známého herce a autora populární gastromapy Lukáše Hejlíka je vždycky jedinečný zážitek.

Jsme rádi, že tento smysluplný projekt bude u nás v Tramtarii. Uvádění adaptací výrazných literárních děl je nám blízké a koresponduje to s naší dramaturgickou linií. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci,“ uvedla ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

Cílem Listování je nejen diváky pobavit, ale i představit jim aktuální zajímavé knihy neotřelou formou tzv. scénického čtení. Tentokrát herci svým originálním podáním prezentují knihu Když panda tančí autora Jamese Goulg-Bourna.

Když jsme hledali nový titul, narazili jsem právě na knížku Když panda tančí. Je to přesně ten pravý příběh, který diváky zaujme, rozhodně pobaví ale i dojme,“ uvedl Lukáš Hejlík, spoluautor projektu.

Právě Lukáš Hejlík a Pavel Oubram byli ti, kdo před téměř 20 lety vymysleli projekt Listování. Měli jen přečíst něco z knihy Emila Hakla, ale už tehdy secvičili tvar, kterému je žánr scénické čtení do teď nedostačující. Od té doby se Listování dostává do stále více měst a vrací se vždy s novým a novým titulem.

Premiérově uvede Listování Lukáše Hejlíka Divadlo Tramtarie v neděli 27. února ve 20 hodin. Lístky jsou v předprodeji už nyní na stránkách divadla.


O knize Když panda tančí

autor Jamese Goulg-Bourna

Čekat pobavení od příběhu, kde hlavní hrdina ztratil milovanou ženu, jeho syn od té doby nepromluvil ani slovo, v práci dostal padáka a bez praxe nemůže dělat ani venčitele psů?  Ale ano, nebojte! Začne totiž v parku tančit jako panda. A i když jeho vypelichaný kostým páchne jako zvratky a lidé si ho pletou s fretkou, začne se mu blýskat na lepší časy, když se dozví o soutěži talentů. Do parády si ho navíc vezme tanečnice u tyče. Podaří se Dannymu vyhrát hlavní cenu a získat zpět důvěru jediného syna, než mu zlotřilý domácí nechá zpřerážet kosti?.

Více o projektu se dozvíte zde.

Autor / zdroj: Vlasta Pechová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.