KULTURA / Hudba

Nadčasové hudební workshopy v Moravské filharmonii Olomouc
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Olomouc

Moravská filharmonie Olomouc otevírá dětem dveře do světa hudby prostřednictvím zábavných workshopů. S důrazem na propojení hudby, vzdělání a zábavy představuje Moravská filharmonie v rámci své vzdělávací iniciativy pro mateřské školy jedinečnou metodu Timbalooloo, vyvinutou Oranem Etkinem, držitelem ceny Grammy.

Metoda Timbalooloo se osvědčila jako účinná technika po celém světě. Workshopy jsou certifikovány a umožňují dětem ve věku 3 až 7 let prozkoumat svůj hudební potenciál a rozvinout své schopnosti. Workshopy Timbalooloo jsou vedeny certifikovanými lektory.  Tito průvodci po hudebním putování nejen vedou děti různými hudebními aktivitami, ale také vytvářejí prostředí, kde se děti mohou cítit svobodně a vyjádřit své pocity a myšlenky skrze hudbu. Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie, uvádí: „Děti ve věku 3 až 7 let jsou v klíčovém období svého rozvoje a jsou otevřené novým zkušenostem a učení. Workshopy Timbalooloo jsou speciálně navrženy tak, aby respektovaly potřeby a vývojové fáze dětí v této věkové skupině. Díky hravým interakcím a hudbě se děti mohou radostně učit a objevovat svůj hudební talent.” Workshopy umožňují dětem prohloubit jejich dovednosti a hudební porozumění.

V letošní sezóně Moravská filharmonie připravila 4 různé workshopy Pojď ven, Djembe, Yekeke, Melounového pána a Brazilskou sambu v termínech od listopadu do dubna. Školy se mohou přihlásit online na webu Moravské filharmonie. Jonáš Harman zdůrazňuje: „To nejdůležitější, co by si děti měly z našich koncertů pro školy odnést, je radost z hudby.”

Kompletní program a více informací je k dispozici na webu Moravské filharmonie Olomouc.

Autor / zdroj: Kamila Sehnálková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.