SPORT / Cyklistika

Mezi Zábřehem a Postřelmovem čeká na cyklisty nová stezka
Cyklisté na Zábřežsku mohou vyzkoušet jízdu na nové stezce, která je dovede ze Zábřeha do sousedního Postřelmova.  
Autor / zdroj foto: Radka Kmochová

Zábřeh / Postřelmov

Cyklisté na Zábřežsku mohou vyzkoušet jízdu na nové stezce, která je dovede ze Zábřeha do sousedního Postřelmova. Zajímavé je na ní to, že komunikace z větší části kopíruje původní už zaniklou polní cestu.

„Tahle cyklostezka se od mnoha dalších liší. Vede totiž podhůřím Jeseníků, a díky tomu nabízí nejen bezpečnější jízdu na kole, ale také krásné výhledy na hory. Přeji všem cyklistům, aby jim nová komunikace dlouho a dobře sloužila,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Přítomnost zástupců hejtmanství na slavnostním otevření komunikace, ve čtvrtek 1. června, nebyla náhodná. Olomoucký kraj totiž do její stavby vložil nemalé finanční prostředky.

„Celkem to byly zhruba tři milióny korun. Cyklisté teď nebudou muset pro jízdu mezi oběma místy využívat rušnou silnici I/44. Komunikace navíc navazuje na další značené cyklotrasy, takže případný výlet si budou moci kolaři prodloužit,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Olomoucké hejtmanství podporuje stavbu cyklostezek dlouhodobě. Má také vlastního koordinátora cyklodopravy, který dohlíží na to, aby měl rozvoj stezek jasnou koncepci a probíhal přesně podle plánu.

„Cyklostezky plní hned několik funkcí najednou. Jednak jsou bezpečnou a ekologickou dopravní komunikací a zároveň umožňují rozvoj cykloturistiky a poznávání venkova i jeho krásné krajiny,“ dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Autor / zdroj: Radka Kmochová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.