VOLNÝ ČAS / Náš tip

Kam v září na kole? Za keškami do Přerova a na Hanácké slavnosti do Prostějova
Úspěšní hledači kešek z roku 2022.  
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov

Dvě zábavné akce pro cyklisty pořádá v září přerovská radnice. První je zavede na dobrodružnou cestu spojenou s hledáním a sbíráním kešek po Přerově a okolí, druhá nabízí možnost jet na kole do Prostějova na Hanácké slavnosti – a zpět pak cyklobusem. Obě akce jsou součástí Evropského týdne mobility. 

Už po šesté se budou moci zájemci vydat na hledání šesti kešek, které budou ukryty na nejrůznějších místech. Zájemci o akci nazvanou KoloCaching se mohou od 1. do 14. září zaregistrovat přes formulář umístěný na webu města a v den zahájení, tedy 15. září, obdrží na e-mail souřadnice, kde jsou kešky ukryté – aby ovšem byla hra napínavější, tak souřadnice nejsou přesné, takže poklad musejí hledat v okolí. Navíc získají i indicii či hádanku, která jim napoví, jestli jsou kešky ukryté pod kamenem, v korunách či dutinách stromů nebo třeba za betonovou zídkou. „Hra potrvá do 25. září a je určena především rodičům s dětmi, které u kešek potěší drobné dárky od města. Budeme rádi, když se na cestě vyfotí a snímek nám pošlou, vzpomínku na jejich dobrodružství vyvěsíme na webu,“ uvedla marketérka magistrátu Jana Pivodová.

Kdo se rád projede na kole „z města do města“, není pro něj problém ušlapat 30 kilometrů, a ještě má v oblibě hodové veselice, má možnost vyjet v neděli 17. září s primátorem Přerova na prostějovské hody. „Sraz je v 10 hodin před radnicí, na trase se zastavíme a občerstvíme v Rokytnici, Císařově a v Citově, kde se k nám mohou přidat další cyklisté. Společně se pak v Prostějově zúčastníme Hanáckých slavností. Na stejné místo dorazí s cyklisty také olomoucký primátor,“ zve na cyklojízdu a zábavnou akci primátor Přerova Petr Vrána. Organizátoři předpokládají, že do Prostějova peloton dorazí ve 13 hodin. „Zázemí najdou účastníci ve dvoře prostějovské radnice, kde si budou moci kola uzamknout a dostanou tu i drobné občerstvení,“ doplnila Jana Pivodová. O půl druhé pak začne hodový program, jehož součástí bude vystoupení Kateřiny Marie Tiché a kapely Bandjeez, v 15 hodin projde městem krojovaný průvod a následovat bude pásmo hanáckých souborů. V 16 hodin pak bude v místě zdarma přistaven cyklobus, s nímž se účastníci dostanou zpět do Přerova. 

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.