VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Oprava bazénové vany potrvá déle, venkovní bazén se bude vyhřívat do konce října
Takto aktuálně vypadá oprava bazénové vany. Práce provádí Přerovská stavební společnost.  
Autor / zdroj foto: Lenka Chalupová

Přerov

Nečekané problémy se špatnou vzduchotechnikou, se stavem ochozových ploch a přelivových žlábků – to jsou hlavní důvody toho, proč se přerovský krytý bazén bude opravovat o měsíc déle, než se původně předpokládalo.  Plavecký areál se tak místo na konci října otevře až na začátku prosince.

Padesátimetrový krytý bazén letos slaví 45 let své existence. V posledních letech se ale v původním tělese vany objevily mikrotrhliny a docházelo k průsakům vody, proto byla letos v květnu zahájena kompletní rekonstrukce.

„Oprava tělesa bazénové vany probíhá bez komplikací a podle plánu. Problém se ale ukázal v technologii, která se nachází pod bazénem. Rozhodnuto bylo i o dalších dílčích úpravách – třeba o změně startovacích bloků, které budou vhodnější pro závodní plavání – ale to už nemá na prodloužení termínu stavby zásadní vliv,“ uvedl jednatel Sportoviště Přerov Petr Kouba.

Ten také připustil, že pro veřejnost bude delší rekonstrukce nepříjemná, ale nejvíce ji pocítí sportovní kluby, které v bazénu trénují. A to od závodních plavců přes ploutvové až po vodní pólisty. „Jejich situace nám není lhostejná, proto přistoupíme ke stejnému opatření jako v květnu a v červnu – vodu ve venkovním 25metrovém bazénu budeme až do konce října ohřívat na 27 stupňů. V listopadu ale budou muset využít plavecké areály v okolí,“ řekl Kouba.

Bazén, který byl v ulici Kopaniny postaven v roce 1978, prošel několika úpravami. Jeho vana se ale rekonstruuje poprvé. „Dělníci vybourávali staré keramické obklady, sanovali podkladní vrstvy v celé ploše dna bazénové vany a nyní se nahrazují staré obklady novými keramickými. Komplikace nás mrzí, ale u starších staveb s náročnými technologiemi je někdy těžké odhadnout celkový stav. Dodavatel chtěl stavbu prodloužit o 60 dnů, jsme rádi alespoň za to, že se nám podařilo dohodnout se na 31 dnech,“ řekla na závěr vedoucí odboru investic města Ivana Pinkasová.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.