VOLNÝ ČAS / Zimní aktivity

Největší seriál běhu na lyžích ČEZ SkiTour vstupuje do 17. sezony
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ski-tour.cz

Přinášíme dobré zprávy pro všechny milovníky běžeckého lyžování. Největší seriál v běhu na lyžích v Česku pokračuje i v nadcházející zimní sezoně! Závodníci si mohou vybrat z 8 závodů v unikátních lokalitách po celém Česku. Svůj závod si na www.ski-tour.cz najde každý – ať už podle místa či délky trasy.

17. ročník ČEZ SkiTour odstartujeme o víkendu 13.–14. ledna na Horních Mísečkách, které nabízí po většinu zimy ideální sněhové podmínky. Okruhy opět povedou malebným Krkonošským národním parkem v okolí Labské boudy a Medvědína. Pokračovat budeme o týden později u tradiční Krušnohorské 30, kde se závodníci projedou z Cínovce po Krušnohorské magistrále a zčásti zavítají i do Německa. V posledním lednovém víkendu navážeme po roční pauze oblíbeným nočním Bedřichovským Night Light Marathonem, který zavede lyžaře za svitu měsíce a čelovek do stop ČEZ Jizerské 50.

Únor pak rozjedeme na 40. ročníku Orlického maratonu v nádherném okolí Deštného v Orlických horách, kde jsme si vloni užili azurové počasí a bílou zimní pohádku. Už následující čtvrtek, 8. února pak vypukne největší běžkařská akce u nás, 57. ČEZ Jizerská 50. Na programu bude po celé čtyři dny spousta aktivit na trati i v zázemí. Poslední únorový víkend vyrazíme na Jesenický lyžařský maraton známý jako JeLyMan, který závodníky provede krásným okolím Králického Sněžníku na pomezí Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku.

Po partnerském závodě Bieg Piastów v Polsku uzavřou sezonu ČEZ SkiTour 8.–9. 3. závody v Harrachově, kde si závodníci vychutnají okolí slavných skokanských můstků a první závodní den se znovu projedou zasněženými stopami za svitu měsíce a čelovek. Borcem na konec a závěrečnou tečkou za sezonou tu bude už podruhé slavnostní vyhlášení celkového pořadí seriálu a koncert zpěvačky Debbi v rámci ČEZ Mini Energy Festu.

Trasy závodů ČEZ SkiTour jsou vhodné jak pro začátečníky a rodiny s dětmi, pro které jsou ideální 10 km tratě, až po nejzdatnější běžkaře, kteří si užijí maratonských 30, 40 nebo slavnou ČEZ Jizerskou 50. Ani u nadcházejícího ročníku seriálu nechybí dětské závody Mini SkiTour pro nejmladší běžkaře do 15 let. Neváhejte a přihlaste se na www.ski-tour.cz na vybraný závod a rozjeďte zimu na běžkách!

Termíny 17. ročníku ČEZ SkiTour

Závod

Datum

Horní Mísečky, Krkonoše

13. - 14. 1. 2024

Krušnohorská 30, Cínovec

20. - 21. 1. 2024

Bedřichovský Night Light Marathon, Jizerské hory

26. - 27. 1. 2024

Orlický maraton, Deštné v Orl. horách

3. - 4. 2. 2024

ČEZ Jizerská 50

8. - 11. 2. 2024

JeLyMan, Jeseníky

24. - 25. 2. 2024

Bieg Piastów, Jakuszyce

1. - 3. 3. 2024

Harrachov, Krkonoše

8. - 9. 3. 2024

Více informací a přihlášky na www.ski-tour.cz

Autor / zdroj: Jan Vonášek


Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.