Silný vítr ve středu 5. února poškodil krytinu střechy Plaveckého stadionu v Olomouci. Krytý bazén a sauna jsou proto uzavřené, dětské Aquacentrum Delfínek zůstává v provozu. Bazén by měl být veřejnosti znovu otevřen po provizorní opravě střechy nejpozději v pondělí.
V souvislosti s probíhajícími oslavami 630. výročí povýšení Prostějova na město je na místě ohlédnout se do minulosti a zamyslet se nad životem našich předků a nad lidovými tradicemi a zvyklostmi, které utvářejí naši identitu. Proto letos přináší statutární město Prostějov prostřednictvím oddělení Duha a Hanáckého folklórního spolku novinku, a to obnovení lidové tradice vynášení Smrtky.
RockOpera Praha myslí i na své mimopražské fanoušky a pravidelně za nimi vyráží do míst po celé České republice. Tentokrát se v neděli 9. února rozjede do Prostějova, kde ve Společenském domě uvede svou rodinnou rockovou operu Malý princ v čele se zpěvákem Kamilem Střihavkou. Představení startuje v 19 hodin.
Šumperk kdysi. Tak se jmenuje fotografická výstava Josefa Pavlíčka, který miloval zdejší kraj a své město. Jeho snímky jsou nyní k vidění ve výstavní síni šumperského muzea, kde si je můžete prohlížet od 18. února do 3. května.
Náhrdelníky, brože, přívěsky, prsteny, náušnice či náramky – tyto i řadu dalších šperků představuje v různých obměnách výstava s názvem Šperkovnice muzea.
Soutěže, hry, zábava, vycházky po okolí, cvičení, přednášky, výtvarné tvoření, rej v karnevalových maskách, zpívání u táboráku – a mnohé další tábornické aktivity čekají na stovku seniorů, kteří se budou chtít letos v létě zúčastnit tábora v místní části Čekyni.
Nová komedie plná známých hereckých tváří s názvem Štěstí je krásná věc odhalila trailer. Petra Hřebíčková a Karel Zima se v něm představují jako nezaměstnaný pár, který vyhraje v loterii majlant. A to jim přinese do života hodně komplikací…
byl v Graftoně v Západní Virginii v USA poprvé slaven Den matek.
Technika
10. května 1970
bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize.
Historie
10. května 1868
se konalo na hoře Říp politické shromáždění lidu, jemuž se dostalo označení „tábor“. Přítomno zde bylo na 20 000 osob, které požadovaly spravedlnost pro české země v Rakousku.