KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Aquapark Olomouc.
Olomoucký aquapark nabízí adrenalinové a relaxační vodní atrakce. Pro nejmenší je tady i dětský koutek
Aquapark Olomouc. 
Autor / zdroj foto: Aquapark Olomouc

Aquapark Olomouc / Olomouc

Areál olomouckého aquaparku se nachází v lokalitě „Pod Vlachovým“ v přímém sousedství Obchodního a zábavního parku Haná poblíž silniční výpadovky na Brno. Nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační vodní atrakce, odpočinkové zóny, masáže a solária v atraktivním prostředí v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem s travnatými rekreačními plochami.

Vnitřní areál
Rekreační bazén s výplavovým bazénem – teplota vody 28°C
Bazénová vana je v nerezovém provedení, rekreační část disponuje vodními atrakcemi, které zvyšují atraktivitu koupání v bazénu. Jsou to především lehátko se vzduchovou masáži 6m, lavice se vzduchovou masáží 7m, vodní chrlič, vodní dělo, proudový kanál, masážní trysky, protiproudy. Do vlastního bazénového tělesa je zaústěna široká skluzavka a tobogán a dále pak přistávací bazénová část pro „space ball“.

Tento bazén je navržen jako kombinace vnitřního a venkovního bazénu se spojovacím krčkem, pomocí kterého se návštěvníci bazénu dostávají do venkovního resp. vnitřního prostoru.

Vstup a výstup z rekreační části je umožněn pomocí schodišť a plážového vstupu. Bazén je vybaven podvodním osvětlením.

Mezi další atrakce vnitřního rekreačního bazénu patří divoký proud, masážní lavice, vodní děla, vodní chrlič, proudové trysky.

Žlutý tobogán
Jedná se o potrubní skluzavku o průměru 1,20m s denním světlem a stripe-efekty. Tobogán je možné sjíždět na modrých pneumatikách nebo bez pneumatiky. Tobogán je přístupný dětem od 10 let. Mladší děti pouze v doprovodu rodičů bez pneumatiky. Povolené polohy při skluzu – vleže na zádech nebo vsedě nohama napřed.


Letní aquapark
Venkovní víceúčelový bazén
Venkovní víceúčelový bazén má tři plavecké dráhy s vyznačenými plaveckými pásy. Hloubka v plavecké části je od 1,15m klesající na 1,20m. Část plavecká a neplavecká mohou být odděleny dělícím lanem. Vstup do bazénu je umožněn pomoci schodišť, zapuštěných žebříků a pohodlného plážového vstupu.

Víceúčelový bazén disponuje atrakcemi chrlič a vodní stěna. Do vlastního bazénového tělesa je zaústěna široká žlutá skluzavka a modrý tobogán.

Dětský bazén – teplota vody 31°C
Dětský bazén je řešen mimoúrovňově se spojovací skluzavkou. Jsou součástí jsou atrakce vodní trysky, chrlič, spojovací skluzavka a vodopád.

Venkovní dětské hřiště
Součástí letního aquaparku je také dětské hřiště s horolezeckou stěnou, lanovou pyramidou, kolotočem a tampovou houpačkou.

Dětský koutek
Dětský koutek Akvárko je otevřen denně a svými službami přináší potěšení dětem, ale také rodičům. Vaše děti tady zabaví a Vy si odpočinete. Děti čeká spousta krásných hraček, her a kamarádů. Koutek sídlí v přízemí areálu aquaparku.

AQUA Restaurace
V areálu aquaparku jsou situována čtyři restaurační zařízení, je to samoobslužná restaurace, bistro, bar a letní restaurace. Každé z těchto středisek má svoji jedinečnou nabídku a jistě zaujme svou nabídkou jak stálé návštěvníky, tak i nejmenší návštěvníky pro které jsou připravena speciální dětská jídla. Po náročném sportování ve víru vodních atrakcí návštěvníkům přijdou restaurační zařízení vhod a načerpají zde potřebnou energii pro další využití volného času.

Zde si můžete po zážitcích z aquaparku vychutnat příjemný gastronomický oddech za přítomnosti skvělých kuchařů.


Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Aquaparku Olomouc.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.