KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Zámek Plumlov tyčící se nad přehradou.
Vodní nádrž Plumlov
Zámek Plumlov tyčící se nad přehradou.  
Autor / zdroj foto: Wikipedie

Vodní nádrž Plumlov / Plumlov

Plumlovská přehrada se nachází přibližně tři kilometry západně od Prostějova. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů a leží na řece Hloučele. Svým tvarem připomíná chobot. Přímo nad přehradou se vypíná zámek Plumlov, ze kterého jsou krásné výhledy na přehradu a na Podhradský rybník.

Na každé straně přehrady je jedna velká pláž. Na severní straně ve Stichovicích je to písčitá pláž s mírným spádem dna bez oplocení ("U Lázníčka"). Najdete zde občerstvení, parkování, motorest, upravený přístup do vody a kemp. Na jižní straně v Mostkovicích je to písčitá a travnatá pláž s vymezeným prostorem pro neplavce ("U Vrbiček"). Opět vybavenou dřevěnými lehátky, občerstvením, půjčovnou loděk a šlapadel, prolézačkami, nedalekou restaurací Panel (celoroční provoz). Asi 300 metrů od pláže nad výpustí se nachází veliký kemp.

Na severním a západním břehu je domovní zástavba, na jižním les a na jihovýchodě chatová osada. Severozápadní břeh lemuje silnice z Prostějova do Plumlova.

Hlavním smyslem stavby této nádrže bylo především snížení povodňových průtoků a zajištění trvalého minimálního nadlepšeného průtoku říčky Hloučely. Dále zajištění odběru povrchové vody z toku pod přehradou, případně provizorní zásobování pitnou vodou Prostějova. Mimo jiné také výroba el. energie v MVE a rekreace a rybí hospodářství.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.