Přijďte se podívat na to, jak se bobři usadili v Domě přírody Litovelského Pomoraví. Můžete se těšit na výklad pro dospělé i hravější formu pro děti. Akce je na programu v sobotu 2. března v centru Sluňákov.
Pohladit si sovu a vyfotit se s ní. Takovou možnost budete mít, pokud dorazíte v pátek 1. března na Soví noc do Domu přírody Litovelského Pomoraví – centra Sluňákov.
Jaká je hloubka Hranické propasti a proč ještě nebyla dosažena. Nejen to se dozvíte, pokud zavítáte na ekologický večer, který se uskuteční v úterý 19. února v Muzeu umění Olomouc – Divadle hudby.
Tematické stanoviště – práce se dřevem, poznávání hmatem, stavba krmítek, stanoviště RC Heřmánek a mnoho dalších. Tak bude vypadat Den dřeva na Sluňákově.
Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť. O tom, která města se mohou na hřiště těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které bude probíhá do 28. února 2019.
Po zimním odpočinku se sbírkové skleníky v Olomouci opět probouzí do života. Návštěvníci se již o únorových víkendech mohou těšit na unikátní rostlinnou sbírku, která svým rozsahem a bohatostí patří k největším u nás.
Podívat se na to, jak funguje přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, můžete také v zimním období. Exkurzi je třeba objednat předem. Potrvá tři hodiny.
Nastupujte, odjíždíme! Tak se jmenuje výstava o železničním modelářství, kterou už potřetí pořádá Muzeum galerie v Prostějově. Na výstavě jsou prezentovány historické předměty z Muzea a galerie v Prostějově a Vlastivědného muzea v Šumperku vztahující se k železniční tématice.
Česká rodinná loutková divadla z 20.–30. let 20. století ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku a jeho poboček se představují v Památníku Adolfa Kašpara v Lošticích. Jejich krásu můžete obdivovat do 17. února 2019.
Městské kulturní středisko Javorník ve spolupráci s Vlastivědným muzeem Jesenicka zve všechny zájemce na výstavu nazvanou Řemeslo má zlaté dno. Můžete ji navštěvovat do konce ledna roku 2019 v kulturním domě v Javorníku.
bylo v Praze na Koňském trhu otevřeno divadlo Bouda. Byť to byla lehká budova vystavěná jen z fošen, její jedinečnost spočívala v tom, že se zde hrálo česky. Nedostatek kvalitních českých autorů a překladatelů tím však zároveň vedl k poklesu kvality divadelních her.
Turistika
11. května 1889
vytvořil Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu.